O mnie

Aleksandra Stanek Strefa Zdrowia

Dr Aleksandra Stanek-Klepuszewska (PWZFz 21756) , fizjoterapeuta z wykształcenia i z zamiłowania do ciała ludzkiego i ruchu.  Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku fizjoterapia. Fizjoterapeuta personelu latającego Sił Zbrojnych RP i zawodników sportowych Wojska Polskiego, Przewodników Wysokogórskich, Ratowników TOPR oraz GOPR, Skialpinistów oraz Biegaczy Górskich.

W swojej pracy stawiam na całościowe i funkcjonalne podejście do pacjenta, kładąc duży nacisk na profilaktykę urazów i prawidłową motorykę podstawową naszego ciała, która buduje właściwą siłę, wytrzymałość, szybkość. Zajmując się schorzeniami układu ruchu, zarówno kręgosłupa i jak stawów obwodowych swoją prace w głównej mierze opieram o świadomość ciała, naukę ruchu począwszy od prawidłowej postawy poprzez odpowiednio dobrany program usprawniania.

Aleksandra Stanek Strefa Zdrowia
Aleksandra Stanek Strefa Zdrowia

Stale pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu fizjoterapii oraz pokrewnych dziedzin medycznych. Pozwala mi to na całościowe spojrzenie na problemy Pacjentów oraz możliwość konsultacji z specjalistami z innych dziedzin.

Aleksandra Stanek Strefa Zdrowia

Byłam także fizjoterapeutą zawodników Pięcioboju Morskiego – Naval Pentathlon podczas VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych – 7th CISM Military Word Games.

Aleksandra Stanke Strefa Zdrowia

Moją pasją jest sport w szerokim tego słowa znaczeniu. Obecnie najwięcej serca zostawiam w górach, zarówno w Tatrach jak i w Himalajach. Najwyższym osiągnięciem wysokogórskim jest ekspedycja na Island Peak 6189mnpm oraz trekking do Everest Bace Camp 5364 m npm oraz Kala Pattar 5644m npm. Ponadto uwielbiam jazdę na rowerze oraz sporty zimowe, jestem także byłą zawodniczką judo. Sport jest mi bliski od dziecka.